Účinky Pilates: „Zlepší držení těla a odbourává bolesti zad s tím spojené…“ přínosy pilates >>

Co je Fitness Barre?

 

Fitness Barre

– je systém cvičení nabitý energií, dynamikou a ženskostí
– kombinuje prvky Pilates (posilování), baletu, yogy (protažení, pozice) a vytrvalostního (kardio) tréninku 
– je rozšiřitelný a lze jej přizpůsobit potřebám každého jednotlivce

Fitness Barre učí správné biomechanice pohybu. Za podpory hudby pomáhá zlepšovat držení těla, jeho pružnost, vytrvalost a dynamickou stabilitu. Jedná se o program pro každého.

Předchozí zkušenosti s tancem nejsou nutné! Lekce obsahuje vedle úvodního zahřátí  především krátké a jednoduché choreografie . Ty jsou vždy zaměřeny buď na dolní nebo horní část těla popř. na posílení břišních svalů.  

Fitness  Barre využívá různé pomůcky pro zlepšení pohybu nebo pro jeho vyšší intenzitu: 

Stability bar – baletní tyč – minimalizuje riziko zranění a nedochází k přepínání svalů nesprávným způsobem 

Flex band (guma) používá se pro posilování paží, ramen, zad

Tonning ball – 500 g míčky,  využívané pro práci paží, ramen, zad

Soft ball – neboli overball – je využíván pro intenzivnější práci dolních končetin.

 

 

 

Trocha historie - Balet ve fitku

 

Fitness Barre je jedna z mnoha velmi populárních cvičení, které přivádí do tělocvičny prvky baletu. Jako první s tímto nápadem přišla balerína Lotte Berková na přelomu 50. a 60. let, když po úrazu spojila rehabilitační cvičení a balet a s novým druhem cvičení si otevřela studio v Londýně. Brzy se z něj stal hit a dveře si tu podávala třeba Joan Collinsová s Barbarou Streisandovou. Na svět tak přišla tzv. Metoda Lotty Berkové a díky Lottiným studentkám rozšířila po celém světě. Studentky si pak cviky různě upravovaly a vznikaly tak její odnože jako Physique 57, the Bar Method a v posledních letech třeba Barre3, Pure Barre nebo Total Barre. balertní tyč si našla spoustu fanynek mezi slavnými osobnostmi - kromě modelek si ji oblíbila třeba i herečka Drew Barrymorová nebo Madonna.

 

Barre balet je mezi modelkami populární metodou k získání štíhlých a pevných nohou, ale i správného držení těla a elegantních pohybů. Barre je ve francouzštině madlo, za které se baletky přidržují před zrcadlem při tréninku, cviky u něj jsou pak skvělé na fyzičku, flexibilitu i sílu. K tréninkům boxu si ho přidává i dvacetiletá Gigi Hadidová. V popisku fotky dodává, že sice není žádná balerína, ale dělá, co může.